Sıcak su ihtiyacımızı en ekonomik, en güvenli yollardan çevremizi koruyarak karşılayacağız...
       EKOSOLAR VAKUM TÜPLERİN ÖZELLİKLERİ
 İç içe geçmiş iki adet cam tüp şeklinde olup Güneş ışınlarını yüksek oranda emen selektif yüzey boyası ile kaplıdır.
 İki tüp arasındaki vakum sayesinde ısı kayıbı minimuma indirilmiştir.
 Silindirik yapılarından dolayı güneş ışınları gün doğumundan gün batımına kadar daima tüplere odaklandığından günün her saati aynı verimde sıcak su üretir.
 Tüpler İçindeki Vakum Sayesinde sıfırın altındaki sıcaklıklarda dahi antifiriz kullanımına gerek kalmaksızın yüksek verimde çalışmaya devam eder.
 Vakum tüplü güneş kollektörleri için hiçbir bakıma ihtiyaç duyulmaz.Olası değişim durumlarında kolaylıkla değiştirilip aynı verimde kesintisiz olarak hizmet verir.
VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİNİN DÜZ KOLEKTÖRLERE GÖRE AVANTAJLARI
+ İki tüp arasında vakum olduğundan ısı kaybı ihmal edilecek mertebededir. Soğuk, yağmurlu, karlı ve rüzgârlı havaların tüp içindeki ısıyı alması vakum sayesinde önlenmiştir. Bu nedenle sistem tüm yıl boyunca kullanılabilmektedir.
Eski model kolektörlerde soğuk havalarda ısı kaybı çok yüksektir. Bu da verimi oldukça düşürmekte ve tüm yıl boyunca kullanılmasını engellemektedir.
+ Vakum tüplü güneş kolektörlerinde antifriz koymaya gerek yoktur. Sistem -30 °C sıcaklıkta ve açık bulutlu havalarda bile sıcak su üretmektedir.
Eski model kolektörlerde soğuk havalarda suyun donma tehlikesine karşı ilave antifriz koymak gerekmektedir. Buna rağmen 0 °C ‘nin altındaki sıcaklıklarda bu sistemler verimli çalışmamaktadırlar.
+ Sistemlerimizin metal aksamı tümüyle paslanmaz çelikten (304 krom – nikel) imal edilmiştir. Bundan dolayı üretilen sıcak su içilebilir özelliktedir.
Eski model güneş enerjilerinde, kullanılan malzemelerden dolayı zamanla paslanma, kireçlenme, tıkanma problemleri yaşanmaktadır. Ayrıca bu sistemlerde üretilen sıcak su içilebilir özellikte değildir.
+ Sistemimizde, sıcak su tankında ve panel manifoldunda, ısı iletim katsayısı çok düşük olan 55 mm kalınlığında poliüretan kullanılmaktadır. Bu sayede soğuk havalarda tanktaki sıcak su uzun süre muhafaza edilebilmektedir.
Eski model güneş enerjisi sistemlerinin kazanlarında genellikle cam yünü kullanılmaktadır. Bunların ısıyı tutma özellikleri poliüretana göre çok daha düşüktür.
+ Silindir şeklindeki vakum tüplerimiz güneş ışınlarını tüm gün boyunca dik olarak almakta ve özel kaplaması sayesinde yansıma minimuma indirilmektedir. Bu sayede su sıcaklığı yaz şartlarında 95 °C’ ye, kış şartlarında 55 °C’ ye çıkmaktadır.
Eski model güneş enerjileri sadece gün ortasında güneş ışınlarını dik almaktadır. Bu sistemlerde sıcaklık daha düşük seviyelerde kalmaktadır.

EKOSOLAR SİSTEM EKİPMANLARI
 DEPO :
304 Kalite Paslanmaz Krom Çelik Sacdan imal edilmiş olup Gıda Sertifikasına uygundur. Depo İçerisindeki mevcut sıcak su yemeklerde ve içme suyu olarakta güvenle kullanılabilir. Depo dış gövdesinin Polüretan izolasyonu olması Yaz aylarında depo içindeki suyun sıcaklığını muhafaza ederken Kış aylarında ise donmaya karşı mükemmel koruma sağlar.Depo üzerindeki tüm contalar EPDM kauçuktan imal edilmiş olup güneş ışınlarından ve ozondan etkilenmez.Depoların sıcaksu çıkışları 3/4 olduğundan alınan sıcak suyun tazyiki yüksektir.

 ŞAMANDIRA : 304 Kalite Paslanmaz Krom Çelikten imal edilmiştir. Poliüretan yalıtımlı olup , krom memeli ve toplu şamandıra kullanılmıştır. Bu özellik benzer sistemlerde yaşanan şamandıranın takılması veya sürekli tahliye gibi sorunları ortadan kaldırır.

 SEHBA :
Ekosolar Sistemin kurulum Sehbasını oluşturan Depo kuşağı ayaklar vakum tüp reflektörleri ve bağlantı için kullanılacak vida seti dahil Paslanmaz Krom Çelikten imal edilmiştir.GÜNEŞ PİLLERİ (Fotovoltaik Piller)

Güneş pilleri (fotovoltaik piller), yüzeylerine gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren yarıiletken maddelerdir. Yüzeyleri kare, dikdörtgen, daire şeklinde biçimlendirilir.

Güneş pilleri fotovoltaik ilkeye dayalı olarak çalışırlar, yani üzerlerine ışık düştüğü zaman uçlarında elektrik gerilimi oluşur. Pilin verdiği elektrik enerjisinin kaynağı, yüzeyine gelen güneş enerjisidir.

Güneş enerjisi, güneş pilinin yapısına bağlı olarak % 5 ile % 20 arasında bir verimle elektrik enerjisine çevrilebilir.

Güç çıkışını artırmak amacıyla çok sayıda güneş pili birbirine paralel ya da seri bağlanarak bir yüzey üzerine monte edilir, bu yapıya güneş pili modülü ya da fotovoltaik modül adı verilir. Güç talebine bağlı olarak modüller birbirlerine seri ya da paralel bağlanarak bir kaç Watt'tan megaWatt'lara kadar sistem oluşturulur.
    Poliüretan yalıtımlı, paslanmaz       304 Krom-Nikel Çelik
    -18ºC Kadar antifirizsiz        çalışabilme
    Ekonomik, Kullanışlı, Sağlıklı ve Uzun Ömürlü


FOTOĞRAF GALERİSİ
           


           


           


Ana SayfaHakkımızdaTeknik ÖzelliklerMontaj KılavuzuÜrünlerİletişim
Ekosolar Vakum Tüplü Güneş Enerji Sistemleri © 2007 • Tüm Hakları Saklıdır
Designed By DizaynÖz Tasarım Hizmetleri